Hlavní obsah
Aston Martin Bowmore Edition Foto: Aston Martin

Aston Martin DBX se v limitované edici inspiroval výrobou whisky

Britská automobilka Aston Martin ukazuje exkluzivní limitovanou edici SUV DBX nazvanou Bowmore Edition, která má definovat a zachytit podstatu dvou tradičních a luxusních značek, tedy Aston Martinu a výrobce slavné jednosladové whisky Bowmore.

Aston Martin Bowmore Edition Foto: Aston Martin
Aston Martin DBX se v limitované edici inspiroval výrobou whisky

Exkluzivní limitovaná edice byla vytvořena zákaznickým odvětvím automobilky Aston Martin Q, která nechá vyrobit pouze 18 kusů s názvem Bowmore Edition na základech SUV DBX.

„Aston Martin DBX nám poskytnul perfektní plátno pro nejvyšší úroveň divize Q podle přizpůsobení Aston Martinu,“ uvedla značka s tím, že obě značky vytváří nadčasové výrobky plné krásy, trvalého odkazu a dědictví.

Aston Martin Bowmore Edition

Foto: Aston Martin

Co se vizuální stránky týče, zákazníci budou moci volit mezi dvěma barvami exteriéru. První bude barva Bowmore Blue, druhá Xenon Gray. Ty budou doplňovat měděné detaily s označením Bowmore a černé brzdové třmeny.

Rovněž v interiéru byla použita leštěná měď a auto dostalo i speciální sadu příslušenství od individualizační divize Q by Aston Martin. Vůz je vybaven třeba piknikovou dekou nebo koženou brašnou na výlety s emblémem značky Bowmore.

Pohon se nezměnil, pod přední kapotou tedy trůní dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec o výkonu 550 koní a 700 Nm, v páru s osmistupňovou samočinnou převodovkou a stálým pohonem všech kol.

Vozidlo je nyní v prodeji, dodávky zákazníkům proběhnou v prvním čtvrtletí roku 2021. Cenu Britové neuvedli.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Aston Martin na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků