Řidič černého volva podle dostupných informací nechtěl čekat v koloně a rozhodl se ji tedy objet protisměrem, který byl provozu téměř prostý. Jenže nepočítal s tím, že na křižovatce potká uvědomělého cyklistu, britského youtubera, vystupujícího pod jménem CyclingMikey.

Ten ho zastavil s tím, že má zacouvat zpátky, že nemá právo všechny předbíhat. Záhy se od ženy v autě dozvídáme, že jsou doktoři a že na ně čekají pacienti. Protože se cyklista odmítá hnout, žena z auta vystupuje a následuje několikaminutová výměna názorů.

V tomto videu, které bylo zveřejněno 11. června, stojí za povšimnutí několik detailů. Předně, z toho, jak autor videa stojí na rohu, dost pravděpodobně čeká na někoho takového, aby ho usadil zpátky. A jak je zpoza keře vidět v čase cca 0:10, volvo vyjíždí z řady relativně těsně před křižovatkou, nějakých sedm aut vzadu. Nepředjíždí celou kolonu.

Dále, všimněte si, jak dlouho se v křižovatce dohadují a blokují provoz. Za tu dobu tam chce projet jediné auto, bílý taxík – jehož řidič je oprávněně rozzloben –, několik cyklistů a motorkář. Ti se ale protáhnou kolem.

Nakonec volvo couvá, ne zrovna šikovně, ale couvá. Samozřejmě že jeho řidič si nepočínal legálně a být na místě policie, byl by pokutován. Stála ale konfrontace za blokování, byť lehkého, provozu?