To máte M paket, AMG linie, GT Line a takto bychom mohli pokračovat, až bychom se pseudosportovních paketů dopočítali na několika rukou. Idea přikrášlení standardních verzí masových modelů je pro výrobce lákavá – zákazník se může nadchnout pro ostřejší design, připlácet však nemusí za sportovní techniku.

Maska má černé lemování.

Maska má černé lemování.

U vozu Octavia to znamená, že jak k liftbacku, tak i ke kombi lze pořídit paket Dynamic plus. Rozdílů je několik. Vedle černých vnějších zpětných zrcátek, černého rámečku masky chladiče a ztmavených skel nabídne paket také přední spoiler s černým sportovním lemem.

Přední nárazník je zdoben černým lízátkem.

Přední nárazník je zdoben černým lízátkem.

Součástí výbavy je také černý zadní difuzor a černý spoiler na víku zavazadlového prostoru karosářské verze liftback. Vedle sedmnáctipalcových kol Trius z lehkých slitin, lakovaných černou metalízou, jsou k dispozici další sady kol: dvoubarevná kola Hawk o průměru 17 palců v leštěném stříbrném a lesklém černém odstínu. V rozměru 18 palců je to dvoubarevný model Vega, rovněž v černém lesklém a stříbrném leštěném laku a matně černá kola Turini. V interiéru najdete sportovní sedadla, černý strop a multifunkční sportovní volant. Cena příplatku zatím není známá.

Přední světla poslední inkarnace Škody Octavia jsou velmi kontroverzní. Na snímku verze RS 245

Takto vypadá Škoda Octavia ve verzi RS 245

FOTO: Martin Žemlička, Novinky