Na letištní ranveji závodily stíhačka F-16, formule, motorka a elektromobil

• Aktualizováno
Novinky, maž

Na letištní ranveji v Istanbulu se sešlo několik zajímavých strojů: stíhačka F-16, monopost formule 1, extrémní motocykl, model od Aston Martinu a Tesla P100DL. Kdo vyhrál v závodu s pevným startem?

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Na letištní ranveji závodily stíhačka F-16, formule, motorka a elektromobilVideo: Reuters

Na nově budovaném letišti v Istanbulu se v rámci festivalu TeknoFest Aerospace and Technology na jednom místě představil jeden z nejrychlejších motocyklů světa, Kawasaki H2R s přeplňovaným motorem a výkonem neuvěřitelných 300 koní.

Dále zde byl jeden závodní model od britského Aston Martinu, který v rámci show zastupoval auta se spalovacím motorem. Proti němu se po ranveji prohnala Tesla P100DL, která nabízí výkon 760 koní a na „stovku” zrychlí pod tři sekundy.

A nechyběly ani stíhačky F-16. Ty ve své poslední generaci dovedou vyvinout rychlost přes 2 000 kilometrů v hodině.

A kdo nakonec vyhrál? Byla to právě motorka, která cílovou páskou projela o něco rychleji než druhá formule.