Některé takové pokusy skončí mezi trapností a nudou. Ne však tenhle tunig firmy Geiger Cars, která je spíš známá tuningem supersilných amerických vozů.

Samozřejmě, že to není szejné jako jeho předchůdce, ale vypadá pěkně

Vzhled původní vůz jen připomíná.

FOTO: Geiger Cars

Oka na převážení vrtulníkem jsou vepředu i vzadu

Oka na zavěšení pod vrtulník nesmí chybět.

FOTO: Geiger Cars

Tenhle wrangler není přebudovaný, aby se co nejvíce přiblížil tomu stroji, který svou pouť začal v roce 1940. Je zajímavé, že to vlastně ani není zapotřebí. Stačilo dát dvoudveřovému vozu speciální armádní zelený olivový nástřik. A to samozřejmě všeho, nejen karoserie, ale i dílů podvozku a kol. Na karoserii a dveře dále přidat bílé nástřiky, popisky a vyměnit přední nárazník za terénní s integrovaným navijákem a dvojicí ok. Nová jsou také kola s pneumatikami 265/70 R17. Interiér dostal speciální čalounění, samozřejmě opět v armádní zelené.

Nástřiky jsou podle původních vzorů

Nástřiky jsou podle původních vzorů.

FOTO: Geiger Cars

Pod kapotou je pak vidlicový benzínový šestiválec, který nabízí dostatečné charakteristiky jak ve výkonu (max 211 kW), tak i v točivém momentu (347 N.m). To vše posílá přes manuální, nebo automatickou převodovku na všechna kola.

Cena auta je v přepočtu asi 1,8 miliónů korun. Ovšem pokud se vám líbí a chcete příští rok s tímhle autem dělat parádu v Plzni na dnech osvobození, pak musíte spěchat. Geiger Cars jich vyrobí jen deset kusů.