Jistě jste viděli nějaké video, ve kterém řidič Fordu Mustang při odjezdu ze srazu příliš šlápne na plyn, vůz nezvládne a do něčeho narazí, v horším případě do lidí. Situace, které jsme díky videu svědky tentokrát, je velmi podobná, jen v hlavní roli není mustang, nýbrž Dodge Viper poslední generace.

Při odjezdu ze setkání Cars & Coffee v texaském Houstonu chtěl řidič trochu předvést, co jeho desetiválec umí. Jenže to přehnal a svůj viper přetočil. Zastavil se o obrubník, o který vylomil obě levá kola a poškodil bok auta. Amatérská chyba – ale že peníze neznamenají zručnost za volantem, svět ví už dlouho.

Co je na tomhle případu nepochopitelné, zarážející, odpudivé – dosaďte si jakékoli podobné adjektivum – je reakce přihlížejících. Na videu slyšíme smích, výskání, prostě projevy radosti. Radosti nad tím, že si někdo poškodil své auto – a je jedno, jestli otřískanou Fabii HTP, nebo zánovní viper.

Tendence lidí přát cizím neštěstí a radovat se z něj je nechutná sama o sobě, ovšem na takovéto události tím spíš. Měli by se tam setkávat lidé, kteří mají rádi auta – ale jak se může někdo, kdo má rád auta, těšit z toho, že někdo jiný naboural svůj vůz?

„No a co, peněz na opravu má určitě dost,” napadne někoho možná. Může to být pravda, viper byl určitě také pojištěný, ale to není v žádném případě omluva. Podívejte se na video a posuďte sami. My doufáme, že se v davu na videu našlo aspoň pár lidí, kteří s řidičem soucítili a z nehody radost opravdu neměli.