Ferrari FF přišlo na trh v roce 2011, takže na modernizaci už „má nárok”. Italská automobilka zatím oficiálně potvrdila pouze to, že v pondělí 15. února zveřejní první informace (a patrně i fotografie). Ten den se totiž bude u Coma, jednoho z nejhezčích jezer v Itálii, konat speciální předváděcí akce pro vybrané hosty.

V zákulisí se hovoří o tom, že FF dostane nový multimediální systém a karbonovou střechu. Pohonná jednotka – 6,3litrový dvanáctiválec – by měla zůstat zachována.  Současný model dosahuje maximálního výkonu 660 koní při 8000 ot./min a točivý moment 683 Nm při 6000 ot./min. Zrychlení – 0–100 km/h za 3,7 sekundy, ručka rychloměru se zastaví až při 335 km/h. Spotřeba dosahuje v kombinovaném režimu 15,4 l/100 km. Ferrari FF vás vyjde na 260 tisíc eur (zhruba 6,3 miliónu korun).

Video

Ferrari FF na sněhu

Zdroj: Ferrari

Přijede i sportovněji pojatá california

Do Ženevy by měla dorazit i california nazvaná T Handling Speciale. Do vínku dostane tužší pružiny, dvouspojková automatická převodovka by dále měla rychleji řadit. Změn proti základnímu provedení samozřejmě může být více, Ferrari ale zatím zmínilo pouze ty výše uvedené.

Více bude zřejmé v březnu na ženevském autosalonu, kde si oba modely odbydou světovou premiéru.

Ferrari California T

Ferrari California T

FOTO: Milan Malíček, Právo