Nebudeme vám nalhávat, že všechno co píšeme, je pravda. Jak jsme nakoupili, tak prodáváme. V Mexiku prostě představili novou firmu a auto, které se jmenuje Inferno Exotic Car.

Inferno Exotic Car

Inferno Exotic Car

FOTO: Worldcarfans

Snaha lidí kolem vozu je taková, že chtějí postavit vozidlo schopné konkurovat těm naprosto nejlepším modelům světa. Vzhled auta je dramatický. Je to takové až dětsky ulítlé. Prostě když chcete opravdu dramatický design, tak mu dejte pořádně úzká světla, ještě víc zatočená do stran.

Všechno musí být o něco větší, přehnanější, divočejší. A to prý na designu spolupracoval Antonio Ferraioli, člověk, který dělal na modelech Lamborghini Asterion, Veneno Coupe & Roadster, Aventador SV nebo Reventon Roadster.

Inferno Exotic Car

Inferno Exotic Car

FOTO: Worldcarfans

Karoserie je zajímavá především tím, že má být ze speciálního materiálu – kovové pěny. Je to slitina zinku, hliníku a stříbra a její hustota je 4300 kg/m3. Ocel má přitom 7850 kg/m3.

Materiál je prý nejen lehký, ale také extrémně odolný a pružný. Prý ho lze natáhnout na stonásobek délky a stále má své vlastnosti. No, budeme Mexičanům věřit.

Pod kapotu chtějí zasadit dvojnásobně přeplňovaný vidlicový osmiválec, který má mít hodnotu 1400 koní. Na stovku s ním má vůz zrychlit pod tři sekundy a maximálka by měla být někde kolem 395 km/h.

Inferno Exotic Car

Inferno Exotic Car

FOTO: Worldcarfans

Nic se zatím ověřit nemůže, představené auto je zatím prý jen maketa a na voze se urputně pracuje.