Kia představila před několika lety svůj první velký luxusní sedan K900. Na mnoha trzích se nenabízí, celá Evropa se bez něj musí obejít. [celá zpráva]

Těsně pod něj se nyní zasadí další velký sedan s názvem Cadenza. To je tradiční jméno, které na korejském a americkém trhu už nějaký čas figuruje. Proti starší generaci ale ta nová nabízí mnohem víc. Především dramatičtější design, který se opírá o současnou linii vzhledu vozů Kia. Je potěšitelné, že designérské centrum ve Frankfurtu nad Mohanem, které mělo původně připravovat auta pouze pro Evropu, nyní udává směr celému koncernu.

Kia Cadenza

Kia Cadenza (K7)

FOTO: Kia

Ostře řezané rysy však přejdeme. Podíváme se raději pod kapotu, kde se objevuje nový agregát V6 o objemu 3,3 l. To je velmi solidní agregát, po kterém by mnoho lidí i u nás rádo sáhlo. Ale Kia mu ještě nasadila dvojici turbodmychadel, která vyženou výkon až na 270 kW.

Kia Cadenza (na některých trzích bude pojmenována jako K7) bude v prodeji od poloviny roku 2016. Jak jsme řekli už na začátku – tohle není auto určené na všechny trhy. Jenže představitelé značky se nedávno nechali slyšet, že by rádi trochu větší a luxusnější vozy na více trzích. Takže uvidíme, jestli se model Cadenza neobjeví třeba v Německu, nebo dokonce u nás.

Cena vozu zatím není známa, stejně jako všechny technické údaje nebo fotografie interiéru.