Maskovaný prototyp na první pohled budí díky polepům zadních světel zdání třetí generace Fabie Combi. Na zádi si lze všimnout nápisu "fabia", ve skutečnosti je to Rapid v nové karosářské verzi Spaceback. Poznávacím znamením jsou i prudčeji skloněné páté dveře s ostřeji tvarovanými linkami.

Kamufláž je to ale tradičně povedená, v minulosti například Škoda třetí generaci octavie "oblékla" do šatů té předchozí. Nebo omlazená verze yetiho. Ta se v Číně maskuje jako Suzuki Grand Vitara, má dokonce i logo japonské automobilky a vzadu na dveřích falešné rezervní kolo.

Nový škodovácký kombík. Rapid nebo Fabia?

Nový škodovácký kombík. Rapid maskovaný jako Fabia; Pro Novinky V. Konvalinka

Kvůli co největším úsporám nákladů budou modely Rapid i Rapid Spaceback stejně dlouhé, lišit se budou v oblasti C sloupku a pátých dveří. Motorizace patrně budou kopírovat nabídku Rapidu, technicky půjde prakticky o identická auta, Spaceback by měl mít emotivnější design než již prodávaný liftback.

Tento nový model se společně s omlazeným Yetim představí ještě letos, světovou premiéru bude mít podle našeho odhadu v září na frankfurtském autosalonu.

Škoda Rapid (2012)

Škoda Rapid (2012)

FOTO: Martin Žemlička, Novinky