Návštěvníky výstavy Mondial de l'Automobile čeká pět velkých pavilonů, ve kterých bude přítomno bezmála tři sta výrobců. Jde pochopitelně nejenom o automobilky, ale i o úpravce, firmy prodávající příslušenství či malosériové výrobce.

Letos stojí jednodenní vstupenka 13 eur (325 korun), pro studenty a mladistvé je cena vstupného snížena na 7 eur (170 korun). Děti do deseti let vstupné neplatí. V případě skupin patnácti a více osob je cena 11 eur (270 korun). Vstupenky je možné koupit na oficiálních stánkách výstavy a vyhnout se tak případným frontám u pokladen (mondial-automobile.com).

Pro veřejnost se brány otevřou v sobotu 29. září od deseti hodin, pořadatelé zavírají v osm večer. Čtvrtky a pátky mají prodlouženou otevírací dobu - až do desáté večerní. Brány výstaviště budou otevřeny až do neděle 14. října. Na stánkách autosalonu lze najít i přehlednou mapku, kde jsou vyznačeny automobilky v jednotlivých pavilonech.

Cesta z Prahy do Paříže je dlouhá zhruba tisíc kilometrů a vede převážně po dálnici (ve Francii jsou zpoplatněné úseky). Cesta zabere zhruba deset hodin. V centru Paříže je ubytování velmi drahé, levnější variantou jsou okraje metropole, případně menší města v bezprostředním okolí.