Kromě nové řady 7, jež se odhalila minulý týden, přichází nyní bavorská automobilka s novou „trojkou“. Tedy, novou ne, auto pouze prošlo faceliftem. Jak již bylo řečeno, změny na vnějším designu jsou opravdu jenom kosmetické, nicméně faktem, je že řadě 3 prospěly.

:. BMW řady 3 E90 - stávající model. foto: BMW

Design se stále nebude líbit všem a popravdě, žádný odvaz to není. Alfa Romeo 159, Mercedes C, ale možná i Audi A4 vypadají lépe. Jenže žádný z nich se neřídí tak dobře, jako BMW řady 3.

:. BMW řady 3 - někomu může zdálky připomínat větší "pětku". Foto: BMW

V interiéru se také mnoho nezměnilo. Nový je systém iDrive, který dostane jednodušší ovládání, přibyla i možnost připojit se k internetu přímo z automobilu (podobně jako u řady 7). Novinkou je i 80GB pevný disk na hudbu či mapové podklady.

:. Interiér je stále na špici střední třídy. Foto: BMW

Novinkou je sedmistupňová dvouspojková převodovka s řazením pádly pod volantem. Dodávat se bude výhradně ve verzi 335i, tedy s benzínovým šestiválcem (306 k/400 Nm). Základní benzínovou motorizací bude čtyřválec s výkonem 143 k/190 Nm, a kombinovanou spotřebou 5,9 litrů na sto kilometrů.

Základní vznětový motor bude mít rovněž 143 koní, ovšem s 300 Nm točivého momentu. Spotřeba by v tomto případě měla dosahovat 4,7 litru nafty na sto kilometrů.

:. Blikače používají LED diod. Foto: BMW

Faceliftované BMW řady 3 se představí na podzim na pařížském autosalonu, do prodeje přijde hned poté v následujících týdnech.