Nový Lancer Sportback se ve světové premiéře představí začátkem října na autosalonu v Paříži. Mitsubishi chce, aby Evropané brali Lancer jako dynamické auto a tomu odpovídá i vzhled, který má k některým usedlým evropským autům z nižší střední třídy docela daleko. Pravdou ovšem je, že v případě již prodávaného sedanu jste si museli dokoupit sportovní paket, jinak auto nevypadalo tak šmrncovně.

Lancer hatchback je oproti sedanu o 1,5 cm delší, velikost zavazadlového prostoru je v základním uspořádání pouze průměrných 344 litrů, po sklopení zadních sedadel nabídne 1 394 litrů.

:. Hatchback měří na délku 4585 mm. Foto: Mitsubishi

V nabídce motorizací se objeví všechny motory, které japonský výrobce nabízí u sedanu. Tedy dva benzínové - 1,5 (109 k) a 1,8 (143 k) a turbodiesel 2,0 TDI (140 k), která Mitsubishi dodává koncern Volkswagen. Mitsubishi vyvíjí vlastní turbodiesel, do vozidel by se měl začít montovat příští rok.

Mitsubishi Lancer Sportback se začne prodávat letos na podzim, podíl verzí sedan vs. hatchback odhaduje japonský výrobce na 30:70.