Model Viano X-Clusive se v těchto dnech vůbec poprvé dovezl do České republiky. Viano X-Clusive je vyráběno výhradně na objednávku a jeho srdcem je vždy šestiválec - můžete si vybrat, zda vznětový či zážehový.

Novinka, která převeze až osm cestujících, zaujme odlišným designem nárazníků s dravějším vzhledem i novými osmnáctipalcovými koly s pneumatikami o rozměru 245/45 R18.

Uvnitř čeká cestující komfort v podobě pohodlných, kůží čalouněných sedadel. I když osm dospělých se do auta podle nás nevejde a zadní řada sedadel bude - jak už to tak bývá - buď pouze pro děti nebo jako nouzová na kratších cestách. Samozřejmostí je automatická klimatizace, parkovací asistent a třeba kůží obšitý volant a řadící páka.

:. Interiér nabídne místo až pro osm cestujících... Ve verzi, kterou vidíte na obrázku, je sedadel méně.

Třílitrový dieselový motor V6 disponuje výkonem 204 koní a točivým momentem 440 Nm, zážehový agregát o objemu 3,5 litru dává výkon 258 koní s točivým momentem 340 Nm. Všechna Viana jsou vybavena všemi bezpečnostními prvky, které má aktuálně Mercedes k dispozici - ESP s ABS, ASR, BAS, EBV a airbagy Thorax (boční vzduchové vaky pro hlavu a hrudník).

Viano X-Clusive je dodáváno ve dvou délkách - 4,75 a 4,99 m. Zákazníci si mohou vybrat ze dvou možností lakování - stříbrná Brilliant nebo černá Obsidian, žádné jiné barvy Mercedes pro tento speciální model nenabízí. Cena začíná na 888 000 korunách (bez DPH).