Great Wall je automobilka, která se zabývá výrobou pouze vozů SUV a pickup. Na tak úzký profil má celkem dost výrobků. Asi nejvíce propagovaným modelem je nový velký Hover, tedy SUV se kterým chce automobilka především proniknout na evropský trh. [představení modelu] Tento vůz disponuje zážehovým čtyřválcem 2,4l/93 kW a pohonem buď jen jedné nápravy nebo obou.

Za zmínku stojí také futuristicky designovaný model Wigle. Tento pickup disponuje ložnou plochou 1380 x 1460 x 480 mm. Jako pohonná jednotka slouží vznětový čtyřválec o objemu 2,8 l s výkonem 70 kW (výrobce udává v technických tabulkách možnost odchylky až o 3 kW na obě strany) a točivým momentem 225 N.m (+- 5 N.m) v 1600 ot./min.

Už jako poněkud historičtější modely můžeme označit SUV s názvem Safe či pickupy Deer a Sailor. Jako naprostý anachronismus pak vypadá model Socool (skutečně je jméno odvozeno od anglického "so cool"), který se svým motorem splňuje pouze emisní limity Euro II. Ale nedivme se tomu - ostatní modely jsou jen o stupínek výš. Ovšem abychom dali zadost i upozornění na typicky čínské "kopírování", tak je třeba upozornit na model Sailor, jehož vzhled někomu může velmi připomínat třeba Mazdu BT 50.

Značka Great Wall se v těchto měsících snaží prorazit do západní Evropy, kde hledá vhodného partnera. Podle zpráv jej již našla někde ve Španělsku. První vlaštovka vzešla však z Rumunska, kde Great Wall otevřelo první dealerství v Evropě vůbec.