U General Motors se už dávno rozhodlo, že budoucnost je v turbodieselových motorech. Nedávno byly představeny motory Duramax, které vynikají účinností a na svůj velký objem mají mít i celkem dobrou spotřebu. [celá zpráva]

Jedná se o první vlaštovku, kterou bude následovat "celé hejno". GM si totiž usmyslel, že do několika let nasadí do všech svých modelů vznětové motory, a to nejen v Evropě, ale i v USA! Sám koncern se v poslední době zasazuje o zlepšení kvality nafty prodávané na tamním trhu, protože ta současná je ideální do velkých trucků a ne do osobních automobilů.

Podle serveru Greencarcongress, který se zaměřuje na ekologii v dopravě, se všem americkým automobilkám nelíbí, že díky špatnému palivu by diesely tvrdě nesplňovaly přísné emisní limity a byly by v nich daleko za evropskými standardy.

GM si od koupě VM Motori slibuje, že dokáže vyrábět více vznětových motorů pro Evropsu a postupně je nasadí i do amerických vozidel. Již dnes se zde vyvíjí šestiválcový turbodiesel 2,9 l/184 kW, jenž bude nasazen v roce 2009 v Cadillacu CTS. Navíc se podle představitelů GM velmi rozmáhají lehká užitková vozidla, která na nových trzích představují 32 % všech prodejů a je třeba je dostatečně zásobovat vhodnými motory.