Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že představí novou generaci dvoulitrového dieselového motoru nejdřív na evropském trhu, kde je po tomto typu rostoucí poptávka. V současné době je nový dieselový motor ve vývoji. Do výroby v závodě v Kyoto bude uveden na začátku roku 2009, tedy o rok dříve než bylo původně plánováno. Po svém uvedení v Evropě bude postupně uveden i na ostatních trzích.

Nyní se na motoru pracuje společně s Mitsubishi Heavy Industries, kde se snaží snížit emise na úroveň limitů Euro V. Jakým systémem by toho chtělo Mitsubishi dosáhnout zatím nevíme, ale pravděpodobně se bude jednat o jednotku přeplňovanou turbodmychadlem s variabilním natáčením lopatek, piezoelektrickými vstřikovači a extrémně vysokými vstřikovacími tlaky. Také se značka asi neubrání dodatečným úpravám výfukových plynů, takže zahrne do své výbavy i filtr pevných částic a třícestný katalyzátor.

Dnes VW, zítra PSA

Nedávno jsme představovali nejnovější model značky, který by měl společně s novým lancerem nést část zodpovědnosti za prodeje v Evropě - model Outlander. Ten však nyní pracuje se známým vznětovým čtyřválcem o objemu 2,0 l převzatým od VW. V budoucnu dostane automobil nový čtyřválec, tentokrát ze skupiny PSA. [celá zpráva]