"První vozy Volkswagen vyjedou z této továrny v prvním čtvrtletí příštího roku a Audi by ráda začala (výrobu) co nejdříve," řekl podle šéf indické divize Škody Auto Lukáš Folc. Dodal, že výroba fabií by měla být spuštěna do konce příštího roku.

Škoda Auto hodlá během příštích tří let zvýšit výrobní kapacitu v Indii na více než 50 000 vozů ročně ze současných 29 000 vozů ročně. Produkce automobilů fabia by přitom měla dosáhnout 35 000 až 40 000 vozů ročně, píše Economic Times.

Škoda Auto vstoupila na indický trh v roce 2000 a o rok později začala montovat škodovky v závodě v Aurangabádu ve státě Maháráštra. Nejprve se zde vyráběl starší model octavie, v loňském roce se výroba rozšířila o nové octavie a superby [celá zpráva].

Volkswagen letos získal konečné povolení k výstavbě nové továrny v severoindickém státě Paňdžáb. Firma by do továrny s roční kapacitou 100 000 vozů měla investovat zhruba 15 miliard rupií (přes sedm miliard Kč). Očekává se, že celkový prodej osobních automobilů v Indii se do roku 2010 téměř zdvojnásobí na dva milióny vozů ročně.

S výstavbou nové továrny v Indii je spojena loňská korupční aféra ve Volkswagenu. Společnost loni zjistila, že bývalý personální ředitel automobilky Škoda Auto Helmuth Schuster bez oprávnění požadoval a obdržel platby od jihoindického státu Ándhrapradéš jako podmínku pro vybudování továrny na jeho území.