Hlavní obsah
 

Zapomeňte na hot jógu, trendům vládne cold jóga

Jóga se po celém světě těší velké popularitě a není proto divu, že vznikají její nové odnože. Po hot či bikram józe, která se cvičí ve 42 stupních Celsia, je na světě nový trend, a to cold jóga, která se cvičí v zimě. První hodina v Evropě proběhla v britském Manchesteru v uměle zasněžovaném lyžařském areálu.

 
Zapomeňte na hot jógu, trendům vládne cold jóga

Cold jóga se poprvé objevila v americkém New Yorku, odkud se pomalu, ale jistě dostává do celého světa. Minulý týden proběhla první hodina ve Velké Británii na manchesterském krytém lyžařském svahu Chill Factore. Hodinu vedla bývalá herečka a jógová nadšenkyně Gemma Mernaová.

„Při cvičení cold jógy se musíte dvakrát tolik soustředit na své pohyby a dýchání než při normální józe. Tím docílíte hlubšího spojení těla a mysli a docílíte pocitu naprosté pohody,“ říká Gemma Mernaová pro AP.

Odborníci na jógu tvrdí, že cvičení při nízkých teplotách pomáhá odstraňovat z těla toxiny a díky zvýšenému průtoku krve také pomáhá mírnit bolest, zánět, urychluje regeneraci svalů, zvyšuje metabolismus a zlepšuje spánek.


Může se vám hodit na Seznamu:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků