Hlavní obsah
Šálek kávy může snížit obvod vašeho hrudníku. Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Velké množství kávy zmenšuje ženám poprsí

Jeden či dva šálky kávy uškodit ženám nemohou, naopak podle několika studií je chrání před rakovinou prsu. Nadměrné množství kofeinového nápoje však ohrožuje vnady žen jinak. Dámy srkající do sebe denně tři a více šálků kávy ohrožují velikost svého poprsí. Látky obsažené v kávě totiž ovlivňují hormony v ženském těle.

Šálek kávy může snížit obvod vašeho hrudníku. Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Velké množství kávy zmenšuje ženám poprsí

Podle švédských vědců existuje mezi konzumací kávy a zmenšováním prsou přímá úměra. Čím více kávy ženy konzumují, tím plošší je jejich hrudník. Polovina z žen zkoumaných ve švédské studii měla ve své výbavě jistou mutaci genu, která souvisí s konzumací kávy a velikostí prsou.

"Pití kávy může mít velký vliv na velikost prsou. Ženy pijící kávu se ale nemusí obávat, že jim prsa zcela zmizí přes noc. Zmenší se, ale rozhodně nezmizí,“ tvrdí Helena Jernstromová z Lundské univerzity.

Ženy konzumující tři a více šálků kávy denně mají v průměru o 17 procent menší prsa než ženy, které pijí méně tohoto nápoje. A podle švédských odborníků jsou přitom ohroženy více ženy s větším poprsím.

Pravidelné pití kávy však snižuje riziko rakoviny prsu i u žen s vysokým rizikem tohoto onemocnění kvůli genetické dispozici v rodině.

Studie byla publikována v odborném časopise Cancer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků