Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Společenský život snižuje riziko demence a tloušťky

Chcete zůstat fit a cítit se přitom dobře i psychicky? Buďte společenští. Tvrdí to odborníci z Austrálie, podle nichž bohaté společenské kontakty a život prospívají postavě a psychice více než cvičení a dieta. Kvalitní společenský život navíc snižuje riziko mrtvice či demence a údajně i náchylnost k nachlazení.

Foto: Profimedia.cz
Společenský život snižuje riziko demence a tloušťky

„Jsme společenští tvorové, kteří žijí a vyvinuli se během života v sociálních skupinách. Členství ve skupině, od fotbalového týmu ke klubu čtenářů nebo dobrovolnickým skupinám, nám dává smysl společenské identity. Je to nepostradatelnou částí toho, kým jsme a kým potřebujeme být, abychom vedli bohatý a naplňující život. Proto jsou skupiny hlavní podmínkou pro mentální fungování, zdraví a pocit pohody,“ tvrdí experti z Universit v Exeteru a Queenslandu.

V několika studiích z posledních dvou let se prokázalo, že kvalitní společenský život má pozitivní vliv na zdraví člověka. Jednak snižuje riziko psychických chorob, starobní demence a mrtvice, ale kvalitní společenský život také snižuje riziko rozvoje obezity a řady civilizačních chorob s ní souvisejících.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků