Hlavní obsah

Solné jeskyně nahradí pobyt u moře

V České republice existují solné jeskyně, z mořské i kamenné soli, které jsou přímo stvořené k relaxaci. Pobyt na takovém místě je prospěšný nejen pro lidi s dýchacími obtížemi, ale pro každého, kdo potřebuje načerpat novou energii. Klasická školní hodina strávená v prostředí solné jeskyně má stejné zdravotní účinky jako tři dny pobytu u moře.

Solné jeskyně nahradí pobyt u moře

Ovzduší solné jeskyně je příjemně čisté a prosté bakterií, mořská sůl pak dovolí udržovat teplotu nad 20 stupňů. Vzduch je prosycen množstvím minerálů a stopových prvků, například jodem či hořčíkem, a je tedy přirozeným lékem na rýmu či astma. Sůl z Mrtvého moře pak pomůže i při kožních onemocněních jako je např. atopický ekzém či lupénka.

Ovzduší v solné jeskyni pomáhá při léčbě:
*horních a dolních cest dýchacích (nos, krk, hrtan, dutiny, astma, průdušky, dlouhodobý zápal průdušek a plic, zvětšení průdušek...)
*nefunkčnosti štítné žlázy (nedostatečná produkce hormonů)
*srdečně-cévních onemocnění (vysoký krevní tlak, doléčení po mozkové příhodě)
*chorob zažívacího traktu (žaludeční vředy, dvanácterník, Crohnova choroba - zápal tlustého střeva)
*dermatologických chorob (alergie, ekzémy, psoriáza - lupénka)
*dysfunkce negativního nervového systému
*neurózy, stresu a stavů únavy
*revmatizmu
*zrychluje také spalování tuku, vyhlazuje vrásky, zpomaluje proces stárnutí

Solné jeskyně pomáhají i sportovcům

Návštěvy v solních jeskyních jsou doporučovány i zdravým lidem, např. sportovcům - pomáhají dočerpat minerály po vydatném tréninku. To samé platí i pro pracovně vytížené lidi. Kde jinde tak snadno načerpat nové síly, jako právě tady. Stačí 45 minut odpočinku na křeslech v jeskyni a člověk se cítí mnohem lépe. 

Blahodárné účinky mořské soli

Klasická průmyslově těžená kamenná sůl obsahuje cca. 97 procent chloridu sodného a tři procenta různých minerálů. Kdežto sůl mořská obsahuje více než 50 procent minerálních látek, což v praxi znamená znásobení blahodárných účinků na lidský organismus. Nejvyšší podíl těchto minerálů obsahují solné segmenty těžené z Mrtvého moře v Jordánsku a Izraeli.

Solné lampy - léčivé světlo

Z kamenné soli, odborně z halitu, se také vyrábějí solné lampičky či svícny, které slouží nejen jako krásná dekorace obytných míst, ale i k odstranění negativní energie z okolí. Mnoho alternativních medicín tvrdí, že negativní myšlenky neprospívají našemu zdraví. Rozsvícený svícen naopak navozuje příjemné chvilky, protože nahrazuje atmosféru hřejivého krbu. Světlo pramenící z lampy uklidňuje i energizuje a vypařující sůl příznivě ovlivňuje vzduch.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků