Hlavní obsah
Většinu vegetariánů tvoří ženy s vyšším vzděláním. Foto: Profimedia.cz

Osm z deseti vegetariánů se záhy vrací k masu

Vegetariánská strava zažívá poslední leta svůj boom. Nejčastěji na ni lidé přecházejí ze zdravotních důvodů a pak také z lásky ke zvířatům. Ne všichni ale u tohoto způsobu stravování dlouhodobě setrvávají. Podle průzkumu společnosti Humane Research Council, která se snaží propagovat vegetariánství a bojuje za práva zvířat, osm z deseti vegetariánů se k masu zase vrátí.

Většinu vegetariánů tvoří ženy s vyšším vzděláním. Foto: Profimedia.cz
Osm z deseti vegetariánů se záhy vrací k masu

Mezi vegany je tento počet o něco nižší. Tři z deseti lidí, kteří se rozhodnou pro veganskou stravu, u ní vydrží po celý život, zbývajících sedm se vrátí ke konzumaci živočišných produktů.

Přičemž zdravotní důvody nejsou to, co lidi odláká od této stravy zpět k masu. Nejčastěji se tak děje kvůli obtížnému životnímu stylu vegetariánů. Třiačtyřicet procent z těch, kdo to vzdají, tvrdí, že je v potravinách skryto příliš mnoho živočišných produktů a nemají čas a sílu všechno kontrolovat. Vegetariánská strava ve specializovaných obchodech je zase příliš drahá.

„Většinu vegetariánů tvoří ženy s vyšším vzděláním a společensky poměrně liberálním zaměřením. Mezi vegetariány a vegany je dvakrát více politicky liberálních jedinců než konzervativců,“ tvrdí autoři průzkumu z Humane Research Council.

Sedmatřicet procent těch, kteří vegetariánství či veganství vzdají, se ještě někdy v životě znova pokusí stravovat bez masa.

Vegani jsou lidé, kteří nekonzumují žádné živočišné produkty, kromě masa ani vejce, mléko, mléčné výrobky a živočišné tuky. Vegetariáni vyloučí maso (tedy živočišné produkty vznikající po zabití zvířete), ale konzumují vejce, mléko a mléčné výrobky.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků