Hlavní obsah

Omezit slazené nápoje je při hubnutí důležitější než nejíst

Pod slovem dieta si většina lidí představí jisté omezení konzumace jídla. Jenže úprava jídelníčku neznamená, že se člověk soustředí pouze na tuhou stravu. Stejně důležité a ještě důležitější pro úspěch hubnutí je také úprava režimu příjmu tekutin.

Omezit slazené nápoje je při hubnutí důležitější než nejíst

Mnozí nešťastníci se trápí hlady a doufají, že zhubnou. Jenže to se sotva podaří, když ve slazených nápojích do sebe nalijí tisíce kalorií. Nová experimentální studie naopak dokázala, že účinnější než restrikce energie z tuhé potravy je při hubnutí omezení energetického příjmu z nápojů.  

Pozor na slazené nápoje

Podle expertů z John Hopkins Bloomberg University je při hubnutí důležitější změnit typ konzumovaných nápojů než skladbu tuhé stravy. Během šestiměsíčního pokusu zhubnuly všechny pokusné osoby, které omezily příjem kalorií jak v tuhé potravě, tak v pití. Výraznější úbytek na váze ale souvisel právě s omezením příjmu kalorií prostřednictvím tekutin.

„Nejdůležitější je omezení příjmu slazených tekutin,“ zdůraznil profesor Benjamin Caballero. Nejrychleji v pokusu hubnula skupina osob, která vyměnila slazené ovocné nápoje za čistou vodu a zcela vyřadila také slazení čaje a kávy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků