Hlavní obsah

Na veřejnosti bude zákaz kouření

Evropský komisař pro ochranu spotřebitele a zdraví David Byrne se rozhodl podpořit zákaz kouření s poukazem na rizika pasivního kouření. Tím potěšil všechny, kteří proti tomuto zlozvyku bojují.

Na veřejnosti bude zákaz kouření

Například v Anglii zdravotníci podporu zákazu již jednoznačně vyslovili, ale britská vláda se k tomu zatím nechystá. Přitom třeba sousední Irsko už zákaz kouření v barech a restauracích plánuje.

Pasivní kouření je rovněž škodlivé

Evropský komisař vidí právní kroky proti majitelům restaurací a barů jen jako otázku času. "Máme jasné důkazy toho, že existuje spojitost mezi pasivním kouřením a zdravotními důsledky v podobě nemocí. V takovém případě je žádoucí přijmout kroky k ochraně veřejnosti před tabákem a jeho účinky. Čím méně se proto kouří na veřejnosti, tím lépe," řekl David Byrne.

Dočká se i ČR

I když je jasné, že v různých částech Evropy mohou působit kulturní tradice problémy s prosazením takového předpisu, ve věci tak zásadní, jako je zdraví, je třeba se o změnu pokusit. Navíc podobný krok je v souladu s celosvětovým trendem. I když zatím není jasné, kdy bude legislativa na evropské úrovni přijata, je jisté, že i my bychom se měli začít chystat, jako budoucího člena EU se nás to totiž bude také týkat

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků