Hlavní obsah

Jóga pomáhá udržet si štíhlou fuguru i v pokročilém věku

Udržet si štíhlý a pevný pas i po čtyřicítce je pro mnoho lidí i přes velké úsilí téměř nemožné. Odborníci jim proto radí, aby se začali věnovat módě. Pozitivní výsledky se prý brzy dostaví.

Jóga pomáhá udržet si štíhlou fuguru i v pokročilém věku

Podle expertů z Onkologického výzkumného centra Freda Hutchinsona v Seattlu je jóga velmi vhodná pro široké spektrum lidí různých věkových skupin. Vyhýbat se jí musejí jen lidé se specifickými zdravotními vadami, ale jinak zeštíhluje pas u žen i mužů a to i ve středním věku.

„Muži a ženy s nadváhou, kteří praktikovali jógu, zhubli kolem 2,3 kilogramu, zatímco ti, kteří nepraktikovali jógu, přibrali 6,3 kilogramu během deseti let,“ uvedl autor studie profesor Alan R. Kristal.

Podle něj nepůsobí jóga na hubnutí jen pálením, ale působí také na duši. Propojuje tělo a mysl a lidé se naučí lépe poslouchat svou fyzickou schránku, takže se méně přejídají.

„Většina lidí nepraktikuje jógu způsobem, který by byl dostatečně aerobní a pomohl pálit kalorie, takže v tom musí být ještě něco jiného,“ přiznává odbornice na jógu a spoluautorka studie Denise Benitezová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků