Hlavní obsah

I muži podstupují plastiku prsu

Ženy podstupují plastickou operaci prsou většinou proto, aby si je nechali o nějaký ten kousek zvětšit. Prý si tím dodávají chybějící sebevědomí. V menším počtu se ženská prsa zmenšují, tvarují či zpevňují. Ovšem plastické operace prsou nejsou jen záležitostí žen, jak by se na první pohled zdálo.

I muži podstupují plastiku prsu

Tomuto muži se zdály jeho povislé prsní svaly neestetické a tak místo cvičeni sáhl po plastické chirurgii. FOTO: profimedia.cz

Tato úprava je většinou mnohem bezpečnější, než tomu bývá u zvětšování ženských prsou pomocí implantátů. Zde nehrozí, že lidské tělo nebude chtít cizí těleso přijmout, a ňadro ženy tak zcela zdeformuje.

Doba hojení po plastice prsou:

Pobyt na klinice je 1-2 dny. Po operaci se nosí lehký elastický obvaz pro správnou fixaci implantátů, který se sundá po 3-5 dnech. Otoky a modřiny obvykle zmizí po 7-14 dnech. Minimálně po dobu dalších 30 dnů se doporučuje nošení speciální sportovní podprsenky - v případě muže tato nutnost odpadá. 

Rizika operace:

Jsou v zásadě ovlivněna dodržením předoperačních zásad samotnou pacientkou na straně jedné, na straně druhé hraje stěžejní roli zkušenost chirurga, do jehož péče se svěří. Následující komplikace se mohou vyskytnout: Infekce, hematomy, omezení schopnosti kojení, nižší citlivost bradavek, stažení vazivové kapsuly či pooperační ztvrdnutí jizev.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků