Hlavní obsah
Pod vlivem hormonální antikoncepce ženy vnímají jinak i atraktivitu mužů. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Hormonální antikoncepce mění ženské vnímání

O hormonální antikoncepci se toho již napsalo hodně. Někteří jsou pro a jiní zase proti. Jenomže v dnešní moderní době se objevují nové a nové studie, které o této formě ochrany před neplánovaným početím nehovoří příliš přívětivě.

Pod vlivem hormonální antikoncepce ženy vnímají jinak i atraktivitu mužů. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Hormonální antikoncepce mění ženské vnímání

Ženská hormonální antikoncepce má řadu vedlejších účinků. Mezi ty pozitivnější patří fakt, že ženám mění mozek na mužský. Tedy s ohledem na vnímání prostoru a orientaci na mapě. Ženy obecně jsou až na výjimky ve srovnání s muži horší v prostorové imaginaci a orientaci. Jenže situace se může dramaticky změnit, pokud žena začne užívat hormonální antikoncepci. Centrum pro vnímání prostoru a orientaci se výrazně posílí.

Maskulinizace ženského mozku pomocí hormonů pomáhá ženám orientovat se na mapě, snáze zaparkovat mezi dvě auta a také ovládat řadu elektroniky a technických vymožeností.

„Zřejmě za to může fakt, že ženy užívající hormonální antikoncepci mají v krvi méně estrogenu. Tento hormon právě potlačuje schopnosti prostorové orientace, takže nízká hladina hormonu v krvi naopak tyto schopnosti zlepšuje,“ tvrdí autoři z Pennsylvania State University.

Mylný výběr partnera

Jenže to, co se může zdát jako výhoda, může být velkou nevýhodou. Maskulinizace mozku totiž ovlivňuje u žen také schopnost vybírat si vhodného partnera. Je dokázáno, že pod vlivem hormonální antikoncepce ženy vnímají jinak atraktivitu mužů.

Tedy můžou si vybrat i takové jedince, kteří by se jim bez antikoncepce vůbec fyzicky nelíbili a kteří by jim páchli. To samo o sobě hraje významnou roli při výběru geneticky slučitelného protějšku. Muž ženě voní a líbí se jí, protože se k ní hodí geneticky a bude s ní mít zdravé a silné potomky. Žena, která si vybere muže pod vlivem antikoncepce a pak ji vysadí, aby mohla otěhotnět, tak může zažít obrovský šok. Bez hormonů jí najednou může být její partner fyzicky odporný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků