Hlavní obsah

Hojnost znamínek značí pevné zdraví

Majitelé kůže poseté mnoha znamínky většinou z tmavých skvrnek nadšení nejsou. Mohou být ale právem hrdí a svůj zjev vystavovat na odiv. Značí totiž, že mají méně vrásek a tvrdší kosti. Nová studie odhalila, že ti, kdož mají na těle více než sto znamének, méně trpí vrásčitou pletí až do vysokého věku a vyhýbá se jim často také osteoporóza.

Hojnost znamínek značí pevné zdraví

„Dodneška každý znamínka ignoroval. Většina lidí o ně přichází asi kolem čtyřiceti let, ale my víme, že lidé, kteří nestárnou a jejichž tvář vypadá stále dětsky i v šedesáti, jsou ti, kteří jich mají hodně,“ tvrdí profesor genetiky Tim Spector z King´s College v Londýně.

Se svým týmem vyšetřil na dvanáct set neidentických dvojčat ženského pohlaví ve věku mezi 18 a 79 roky a zjistil, že majitelky sta a více znamínek trpěly dvakrát méně osteoporózou než ženy, které jich měly méně než pětadvacet.

Lidé s velkým množstvím znamínek produkují bílé krvinky s neobvykle dlouhými telomerami na chromozomech, telomery přitom řídí replikaci chromozómů. S věkem se telomery zkracují, pokud se zmenší do kritické velikosti, buňka není schopna dále se dělit a časem odumírá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků