Hlavní obsah
 

Hadí masáž prý pomáhá posílit sebedůvěru a imunitu. Dopřát si ji můžete v Egyptě

Na první pohled se káhirský salon krásy neliší od ostatních. V pozadí hraje uklidňující hudba, uprostřed místnosti je lehátko. Maséra byste zde ale pohledali, místo něj totiž masáž provádějí nejedovatí hadi.

 
Hadí masáž prý pomáhá posílit sebedůvěru a imunitu. Dopřát si ji můžete v Egyptě

„Hadí masáž je speciální druh procedury, která zlepšuje krevní oběh, podporuje duševní stimulaci a uvolnění endorfinů, tedy šťastných hormonů, které pomáhají lidem získat sebedůvěru a zároveň jejich uvolněním dochází k posílení imunitního systému,” říká majitel salonu Safwat Sedki pro agenturu Reuters.

Celá procedura začíná namazáním klienta masážním olejem. Poté se na jeho tělo přikládají hadi. Nejčastěji se jedná o krajty nebo jiné nejedovaté hady. Následuje třicetiminutová masáž, v průběhu které se hadi pohybují po těle.

„Víme, že v Egyptě žije 35 druhů hadů, sedm z nich je nebezpečných a jedovatých, ale ostatní nejsou a nemají jedové žlázy. Pracujeme s těmi, kteří nejsou jedovatí. Z hadů, kteří jsou na konci svého života, navíc získáváme jejich tuk, který nakládáme do solného roztoku a zpracováváme z něj olej,” pokračuje Safwat Sedki.

Zákazníci byli k této proceduře nejdříve nedůvěřiví. I proto byla služba nejdříve nabízena zdarma.

„Když jsem tuto službu poprvé představil, vyvolala rozpačité reakce. Jakmile jsem ale vysvětlil výhody použití hadů, mnoho lidí změnilo názor. Zejména ti, kteří trpěli strachem nebo fobií z hadů,” říká majitel.

Zákazníci si nyní pochvalují, že jim masáž posílila sebedůvěru a také dopřála nesmírné uvolnění.

„Poté, co mi hady položili na záda, jsem pocítil nesmírnou úlevu. Zpočátku jsem sice byl nervózní z tolika hadů, ale úzkost velmi rychle vymizela,” uzavírá klient Diaa Zein.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků