Studie tak poskytla útěchu Američanům, kteří se možná u večeře na Den díkůvzdání trochu přejedí. Brusinková omáčka k hostině patří stejně jako krůta.

Vědci zjistili, že brusinky svařené do želatiny, která je základem slavnostního pokrmu, zabraňují bakteriím usazovat se nejen v močovém měchýři, ale i mezi zbytky potravy na povrchu zubů. Chrání je tak nejen před zkažením, ale i před zubním kamenem.

Biolog Hyun Koo z Rochesterské univerzity řekl, že zbývá z brusinek oddělit látku, která má ochranný účinek a jež pak bude přidávána do zubních past a ústních vod.

Šťáva má ale hodně cukru

Upozornil všechny, kdo by se chtěli začít oddávat brusinkovým orgiím, aby si uvědomili, že brusinkové nápoje i marmelády obsahují velké množství cukru, takže jejich nepřiměřená konzumace může být pro zuby velmi škodlivá. Navíc brusinky obsahují přírodní kyselinu, která může ohrozit minerály v zubech. "Zatím je dost negativních faktorů, kvůli nimž nemůžeme říci: oddejte se brusinkové šťávě," řekl Koo.

Výzkum, který dokazuje příznivý účinek brusinek na zuby, spočíval v sedmiměsíčním experimentu. Vědci použili umělý materiál s vlastnostmi zubní skloviny, který potáhli brusinkovou šťávou. Pak ho vystavili bakteriím a enzymům, jež způsobují kaz nebo zubní kámen. Šťáva umělou zubní sklovinu ochránila z 80 procent. V příštím výzkumu se odborníci pokusí extrahovat z brusinek příznivě působící látky a teprve potom začnou klinické zkoušky na lidech.

Výzkum sponzoruje americký národní zdravotní ústav, neboť zubní kámen je po rýmě druhý nejčastější neduh Američanů.