Velmi brzy tak mohla být Emma operována. Samozřejmě se jednalo o velmi složitý zákrok, po němž Emmě hrozilo, že navždy zůstane ve vegetativním stavu. Obrovský nádor totiž obaloval mozkový kmen a při jeho vyjmutí hrozily Emmě nenapravitelné škody. Operace ale proběhla dobře, včetně několika dalších, které musely vždy po nějaké době následovat. Konečně po osmi letech intenzivní léčby mohli lékaři zkonstatovat, že je Emma zcela zdravá.

Emma

Emma krátce po operaci

FOTO: fotobanka Profimedia

Mozkový nádor v hlavě Emmy rostl několik let. Podle odhadů lékařů asi od jejích šesti let. Dalších šest let tedy dívka žila v nevědomí, že se v jejím těle děje něco špatného. O to děsivěji pak znělo lékařské zjištění.

Emma

Na snímku je vidět, o jak obrovský nádor se jednalo.

FOTO: fotobanka Profimedia

Léčba Emmy rozhodně nebyla jednoduchá. Hned po operaci nemluvila, nechodila, a dokonce se sama nedokázala ani najíst.

Emma

Emma po operaci nechodila, nemluvila a až po čase se naučila sama jíst.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Abych se dostala tam, kde jsem, musela jsem absolvovat kromě operací neuvěřitelné množství hydroterapie, fyzioterapie či logopedie. Byla to skutečná dřina, ale ty výsledky za to všechno stály," svěřuje se pro Daily Mail Emma.

Podle lékařů jí ale tu největší službu udělala právě horská dráha, jež jí ve skutečnosti zachránila před rychlou smrtí a také před rozsáhlejšími následky.

Kromě mírného ochrnutí na levé straně obličeje Emmě nezůstaly žádné další trvalé následky. Naučila se opět chodit i mluvit a chystá se věnovat kariéře učitelky na základní škole.