Štíhlá postava je tak dnes silně spjata se statutem úspěšného a bohatého člověka, že jen šest procent ze sledovaného vzorku žen nikdy nedrželo dietu.

Průměrná jednatřicetiletá žena má za sebou již osmatřicet diet, přičemž s první začala v osmnácti letech. Každá třetí žena pak přiznala, že dietu poprvé zkusila ještě před čtrnáctým rokem věku.

Plně zaměstnané ženy v Británii vydělávající ročně méně než patnáct tisíc liber (v přepočtu zhruba 615 tisíc korun) trpěly až čtyřikrát častěji nadváhou než jejich kolegyně, kterým na účet za rok přišlo pětatřicet či více tisíc liber (zhruba 1,4 miliónu korun).

Ženy jsou k jiným ženám kritičtější než k mužům

Úřednice a další ženy z kanceláří dopadly nejhůře, neboť byly až devětkrát častěji obézní ve srovnání s ostatními povoláními. Mezi úřednicemi trpělo nadváhou pětasedmdesát procent žen, ve vedoucích funkcích to bylo pouze osm procent.

Ženy jsou pak také mnohem kritičtější ke kolegyním než je to v případě mužů. Více než sedmadevadesát procent z nich se přiznalo, že se na ulicích dívají po jiných ženách a řeknou si něco ve smyslu: Bože, ta je ale tlustá!

Podle Ally Oliverové ze společnosti Closerdiets.com si ženy všimnou nejprve tvaru a velikosti postavy, teprve posléze začnou registrovat obličej.

"V dnešní společnosti jsou štíhlé ženy vnímány jako bohaté a bystré, obézní naopak jako chudé a nepříliš inteligentní. Podívejte se na Victorii Beckhamovou. Čím je bohatší, tím je štíhlejší. Ale tahle moderní fascinace váhou se podle všeho příliš nedotkla mužů. Ti mohou mít stále nedokonalou postavu a mohou být velmi úspěšní a bohatí," uvedla Oliverová.