Hlavní obsah
Přátelství o vás mnoho vypovídá. Foto: Profimedia.cz

Ženy, které mají více kamarádek, jsou v práci úspěšnější

Naše přátelství o nás mnohé vypovídá a ukazuje, jakými jsme lidmi. To dokazuje i nová studie, podle které mají ženy, jež mají vybudované pevné sociální kruhy tvořené jinými ženami, větší pravděpodobnost, že získají vedoucí pozici v kancelářském prostředí.

Přátelství o vás mnoho vypovídá. Foto: Profimedia.cz
Ženy, které mají více kamarádek, jsou v práci úspěšnější

K tomu, abychom v práci mohli podat kvalitní výkon, obvykle stačí kvalitní spánek, klidné sociální zázemí i vztahy. Co ale odlišuje dobré pracovníky od těch, kteří dosáhnou povýšení? Překvapivé výsledky ukázala nová studie, která se zabývala úspěšnými ženami v kancelářském prostředí.

Studie vedená University of Notre Dame a Northwestern University zahrnovala 700 účastníků, kteří navštěvovali špičkovou obchodní školu ve Spojených státech. Všichni účastníci byli zvoleni do vedoucích pozic, přičemž předmětem zkoumání byly jejich sociální vazby.

Mezi zkoumané faktory patřil například počet přátel a jejich pohlaví či síla přátelství. Výsledky ukázaly, že ženy, které měly kolem sebe mnoho kamarádek, byly 2,5krát častěji obsazovány do vedoucích pozic ve srovnání s těmi, které mnoho přítelkyň neměly nebo se přátelily s muži.

V případě mužů výsledky ukázaly, že čím větší jsou jejich kamarádské sítě, bez ohledu na složení žen a mužů, tím vyšší je pravděpodobnost, že budou zastávat vysoké pozice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků