Hlavní obsah
Ejakulaci sice ženy mohou zažívat, ale nemusí ji zaznamenat. Foto: Profimedia.cz

Ženská ejakulace - můžete ji zažít i vy?

Jedním z nejspornějších témat v oblasti sexuality je ženská ejakulace. Některé ženy tvrdí, že ji zažívají na pravidelné bázi, jiné se domnívají, že jde o mýtus.

Ejakulaci sice ženy mohou zažívat, ale nemusí ji zaznamenat. Foto: Profimedia.cz
Ženská ejakulace - můžete ji zažít i vy?

Pohled na ženskou ejakulaci výrazně změnil výzkum z roku 2014, kterého se zúčastnilo sedm žen. V první části výzkumu vědci pomocí ultrazvuku zjistili, zda pozorované ženy mají prázdný močový měchýř.

Následně došlo ke stimulaci žen, během které byly opět pod „drobnohledem” ultrazvuku. Studie následně potvrdila, že vysoké vzrušení způsobilo zaplnění močového měchýře tekutinou. Tento výsledek tedy vyvrátil myšlenku, že ženská ejakulace je pouhým mýtem.

Na druhou stranu neplatí, že ejakulaci zažívají všechny ženy. Podle Mezinárodního institutu pro sexuální zdraví se s ejakulací setkalo 10-50 % žen. Zároveň se mnozí odborníci shodují na tom, že ejakulaci sice ženy mohou zažívat, ale nemusí ji zaznamenat.

Stejný ejakulát jako u mužů

Za ženskou ejakulaci považujeme moment, kdy během orgasmu či sexuálního vzrušení dojde k uvolnění tekutiny nahromaděné v močovém měchýři. Zároveň je důležité poznamenat, že tato tekutina může mít dvě podoby.

Podle Medical News Today se buď jedná o stříkající tekutinu, která je bezbarvá a vyskytuje se v poměrně velkém množství, nebo o ejakulační tekutinu s charakteristicky mléčným zbarvením.

Provedená analýza ukázala, že ejakulační tekutina obsahuje enzym, který je přítomný i při mužské ejakulaci a napomáhá spermiím k pohybu. Stejně jako u mužů, i ženský ejakulát obsahuje fruktózu. Lékaři se domnívají, že k uvolnění obou složek dojde po stimulaci Skeneho žlázy, která se nachází poblíž bodu G.

Zdravotní přínosy?

Pokud jste čekala, že s ženskou ejakulací souvisí příjemné benefity, pak vás musíme zklamat. Její pozitivní vliv na ženské tělo zatím nebyl prokázán.

Určitě se ale hodí říci, že samotný orgasmus, který s ejakulací úzce souvisí, s sebou nese prokazatelný vliv na lidské zdraví. Především se během orgasmu uvolňují hormony, které snižují bolest a dokážou si hravě poradit s bolestí hlavy nebo menstruačními bolestmi.

Ihned po vyvrcholení také dojde k uvolnění oxytocinu a prolaktinu, tedy hormonů, které se dokážou postarat o váš poklidný spánek. V neposlední řadě je orgasmus přirozeným antidepresivem a „lékem“ na vysoký krevní tlak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků