Hlavní obsah
Mít čas jen na sebe je ve vztahu hodně důležité. Foto: Profimedia.cz

Rutina může potkat každý vztah bez výjimky. Nezáleží na tom, jak dlouho spolu jste. Čas od času si každý vzpomene na začátky, kdy bylo všechno nové, teprve jste se poznávali, měli jste si stále co říct a v posteli jste trávili každou chvíli. Dnes už nehoříte nedočkavostí, až svou drahou polovičku uvidíte a vůbec máte pocit, že už nic není jako dřív. Podstatné je snažit se podniknout cokoliv, co bude váš vztah udržovat v oboustranné spokojenosti.

Mít čas jen na sebe je ve vztahu hodně důležité. Foto: Profimedia.cz
Vyvarujte se rutiny ve vztahu

Vytrhněte vztah ze stereotypu

Zkuste na poslední chvíli navrhnout příteli odjezd kamkoliv na romantický víkend, jen ať je to mimo domov. Základem je vytrhnout vztah z každodenního stereotypu, který stojí na tom, že jen chodíte z domova do práce, z práce domů a maximálně to osvěžíte návštěvou kina nebo večeří. Dva dny bez připojení na internet, s vypnutými mobily a ignorováním toho, co všechno musíte během víkendu udělat v domácnosti, vám jen prospěje. Budete mít čas jen sami na sebe, na to si popovídat a užít si jeden druhého.

Neplánujte

Každé léto vás čeká povinná návštěva na chalupě tety z třetího kolena. V sobotu vyrážíte na pravidelný týdenní nákup. Každou neděli jdete buď do kina, nebo na výstavu. Týden co týden děláte to samé, vše máte přesně naplánováno a neuhnete z předem daného týdenního scénáře. Neexistuje žádná improvizace, což jen napomáhá k rutině a stereotypu, a to se může ve vztahu velmi silně odrazit. Buďte spontánní, udělejte něco, co váš partner nečeká, snažte se ho překvapit a inspirovat, aby příště překvapil on vás. Navrhněte společné cvičení, pozvěte přátele na večeři, jděte se po práci projít, zkrátka cokoli, co naruší každodenní koloběh.

Najděte si nové společné koníčky

Klíčová slova ve vztahu jsou originalita a sdílení všeho možného, uvádí španělský web enfemenino.com. Je důležité, aby partneři měli nějaké společné koníčky, kterým se pravidelně věnují. Nezáleží na tom, zda jde o jógu pro páry, plavání nebo tenis, ale o společné zážitky, které s sebou takový koníček nese.

Neodbývejte sex

Nikdy nezaškodí milostný život něčím okořenit. Je podstatné nezůstat pouze u tradičního vzorce - čtvrtek večer, postel, jedna poloha. Vymýšlejte nové sexuální praktiky, zkuste se uvolnit. Můžete si koupit nové spodní prádlo a předvést partnerovi striptýz nebo ho zcela nečekaně svést na neobvyklých místech mimo váš byt. Pokud v sexu zabřednete do stereotypu, pak se to může výrazně odrazit i v ostatních oblastech vztahu. Základem je nebát se experimentovat a hlavně s partnerem o sexu mluvit.

Neupínejte se jen na partnera

Neupínejte se pouze na vztah, věnujte se také sama sobě. Zajděte si na nákupy s kamarádkami, na kosmetiku, masáž nebo do kina s přáteli. Nejste povinni trávit striktně veškerý čas společně. Je však důležité dopřát i partnerovi prostor, pocit svobody, tedy nechat ho jít s kamarády na pivo, na fotbal nebo na poker. Tyto chvíle, které trávíte odděleně, vám mohou pomoci uvědomit si, že doma máte někoho, kdo vám chybí a na koho se těšíte. Vše ale musí být v míře a pro oba akceptovatelné. Pokud by mimovztahové aktivity a trávení času odděleně bylo moc časté, hrozilo by, že to partnery naopak rozdělí.

Komunikujte

Pokud to ve vztahu nefunguje, základní problém je v komunikaci. Ale ne v komunikaci o tom, co bude k večeři. Nezáleží na tom, kde jste, jestli doma, v restauraci nebo na návštěvě. Podstatné je spolu mluvit o každodenních věcech, i když vám může kolikrát připadat, že jde o nedůležité věci, nejlepší je mluvit absolutně o všem. Zkuste nechat občas televizi vypnutou, dejte si společně skleničku vína a jen tak si povídejte o vašich starostech, přáních, touhách. To vám poslouží jako prevence proti odcizení se.

Zaměřte se na detaily

Čas od času nezaškodí, když se partneři navzájem překvapí nebo potěší nečekanou večeří, která je doma připravená, malým dárkem, masáží nebo jenom spontánním polibkem na krk. Drobné něžnosti, které kolikrát vyjádří lásku víc než slova, jistě potěší každého. Určitě vám udělá radost i to, když vás partner nečekaně vyzvedne z práce a pozve na drink, čímž naruší každodenní stereotyp.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků