Hlavní obsah

Třetina mužů skrývá při sexu své břicho

Muži jsou dnes pod stejným tlakem fyzického ideálu jako ženy. Důsledkem toho je fakt, že třetina mužů skrývá své břicho při sexu, aby ho partnerčiny či partnerovy oči nezahlédly. Někteří jdou tak daleko, že si během milování nikdy nesvlékají horní díl oblečení. Pěstěný vzhled tak pozvolna přestává být výsadou gayů a metrosexuálů.

Třetina mužů skrývá při sexu své břicho

Muži dnes stejně jako ženy předstupují před zrcadlo a s hrůzou sledují ústup vlasů, rostoucí pivní bříško, povislá prsa, vrásky a váčky pod očima. Nespokojenost s vlastním tělem je pak přiměje sáhnout po kosmetice mnohem častěji než dříve.

Výzkum britské společnosti zabývající se péčí o pleť odhalil, že každý třetí muž se už nedokáže zcela vysvléct před očima svých partnerů. A čtvrtina pánů přiznává, že na pláž či k bazénu je nikdo nedostane, pokud se musejí promenádovat jen v plavkách.

Třetina mužů proklíná své pivní břicho, každý pátý muž je pak na dietě, aby zhubl. Deset procent mužů je doslova posedlých svými vráskami, ale stejný počet z nich pak netuší, jak proti stárnutí pleti bojovat.

Po pivním břichu je dalším problémem ztráta vlasů. Každý pátý muž má hrůzu z pleši a lysinek. A není to zdaleka strašák jen u starších mužů, až čtrnáct procent pánů ve věku mezi 18 a 29 roky na svou hřívu myslí s obavami.

Každý pátý muž by rád změnil svou vizáž k lepšímu. Jako ženy po celé věky se dnes muži srovnávají s medializovanými idoly, jakými jsou Daniel Craig, Brad Pitt či Thierry Henry.

"Muži jsou pod vzrůstajícím tlakem, aby vypadali co nelépe, protože tak mohou dosáhnout úspěchu na pracovišti i ve vztazích. Není vůbec žádný důvod, proč by se muži měli cítit nepatřičně, pokud využijí omlazovací přípravky, které ženy používají již celé věky. Muži mají právo držet stárnutí na uzdě," tvrdí ředitelka společnosti Jane Lewisová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků