Hlavní obsah

Třetina Britů se bojí vyslovit slovo kondom, natož ho použít

Dokonce i v době, kdy se informace o sexu hrnou na každého ze všech stran, má třetina obyvatel britských ostrovů zábrany mluvit s partnerem o tak běžné antikoncepční pomůcce, jako je kondom. Britům se podle průzkumu Asociace pro plánované rodičovství (FPA) zdají rozhovory na toto téma natolik trapné, že než aby se o něm zmiňovali, raději prezervativ nepoužijí.

Třetina Britů se bojí vyslovit slovo kondom, natož ho použít

Britská asociace se ptala více než dvou tisícovek dospělých lidí na to, zda praktikují bezpečný sex. Překvapivě celá třetina z nich přiznala, že se stydí promluvit si se svým partnerem o kondomu. 

"Je mi líto, ale pro lidi je asi stále snadnější sex praktikovat než o něm mluvit," komentovala výsledky výzkumu Genevieve Clarková z FPA. 

 Asociace proto plánuje osvětovou kampaň, která by mladé, ale i starší lidi povzbudila, aby se rozpaků zbavili. Kvůli červenání se totiž vystavují velkému zdravotnímu riziku, ale i riziku nechtěného otěhotnění. 

Počet lidí nakažených pohlavně přenosnými chorobami v Británii stoupá, jen v loňském roce se u některých diagnóz zvýšil až o deset procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků