Hlavní obsah
Lidé s „promiskuitní“ variantou genu jsou dvakrát častěji nevěrní, vyhledávají náhodný sex a pořádají sexuální orgie. Foto: Profimedia.cz

Střídáte často své sexuální partnery nebo toužíte po sexu ve třech? Pak za vaše tužby mohou geny. Podle newyorských vědců totiž máte specifickou variantu genu DRD4, jenž nutí své majitele k sexuálním excesům v podobě orgií a promiskuity.

Lidé s „promiskuitní“ variantou genu jsou dvakrát častěji nevěrní, vyhledávají náhodný sex a pořádají sexuální orgie. Foto: Profimedia.cz
Sklony k promiskuitě se dědí, tvrdí vědci

"Gen DRD4, jenž slouží jako receptor dopaminu, skutečně souvisí s chronickou nevěrou a touhou mít neustále náhodný sex," potvrzuje lékař Justin Garcia.

Stejný gen byl přitom v minulosti považován za jednu z hlavních příčin alkoholismu, gamblerství či záliby v brutálních hororech.

Podle vědců pak gen souvisí i s politicky liberálním pohledem na svět a otevřeností vůči společenským novinkám.

Lidé s tímto genem jsou dvakrát více nevěrní

„Zjistili jsme, že určitá alela (varianta) genu DRD4 souvisí velmi silně s vyhledáváním náhodného sexu, orgiemi a nevěrou. Motivace podle všeho pramení ze systému potěšení a odměny, při které dochází k uvolnění dopaminu. V případě náhodného sexu jsou rizika velmi vysoká, odměna značná a motivace variabilní, všechny tyto elementy zajišťují dopaminový rauš,“ zhodnotil výsledky své studie Garcia.

Lidé s „promiskuitní“ variantou genu jsou dvakrát častěji nevěrní, vyhledávají náhodný sex a pořádají sexuální orgie. Stále ale tuto predispozici může modulovat do jisté míry vliv prostředí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků