Hlavní obsah
Foto: Zdeněk Horenský

Většina sexuálních úrazů je zanedbatelná a lidé s nimi k doktorovi nechodí. O mnohých z nich dokonce téměř nevědí. U mužů se jedná třeba o drobné trhlinky předkožky a uzdičky. Obvykle jde o následek nedostatečného zvlhčení sliznic, tak zvané soulože "na sucho". Taková nepatrná poranění se obvykle zahojí sama. Stačí dodržovat běžnou hygienu.

Foto: Zdeněk Horenský
Sexuální úrazy

Vzácným, ale o to častěji diskutovaným úrazem je zlomenina penisu. Vlastně se nejedná o typickou zlomeninu. Člověk totiž, na rozdíl od některých savců, v penisu žádnou kost nemá. Má tam pouze topořivá tělesa, která se naplňují krví podobně jako houba. Při násilné manipulaci s penisem může ve výjimečných případech prasknout vazivové pouzdro tohoto topořivého tělesa a krev se pak dostane do podkoží. K této nehodě může dojít zejména při poloze jízdmo, kdy žena nasedá na mužův penis rozkročmo shora a udělá to nešetrně.

Úraz dost bolí a bývá pro něj typická objemná modřina na penisu. Sádrová fixace nemá v tomto žádný smysl. Poranění se léčí okamžitým zákrokem, při kterém chirurg sešije poškozené vazivové pouzdro penisu. Menší úraz nezanechává tak veliký krevní výron. Léčí se obklady, klidem a protikrvácivými prostředky. Případně dobrým slovem. Vyžaduje několikatýdenní sexuální půst. I když na první pohled vypadá taková "zlomenina" dosti hrůzně, většinou se nakonec zahojí bez následků.

Sexuologická literatura popisuje jeden kuriózní případ zlomeniny penisu, kterou si způsobil přičinlivý domácí kutil. Do prádelního koše, který vystlal molitanem, udělal díru. Koš zavěsil ke stropu jako houpačku a do něho posadil svou partnerku tak, aby se dírou v koši trefil rovnou do její pochvy. Pak si lehl na záda, zavedl penis do ženiny pochvy a začal košem otáčet kolem osy. Požitek této otáčivé soulože byl prý vynikající. Dotyčný ubožák však nepočítal s gravitační silou a s tím, že kromě otáčivého pohybu bude koš vykonávat také něco jako volný pád proti jeho ztopořenému údu. Následky byly pro vazivové pouzdro jeho penisu vskutku katastrofální.

Mezi vážnější sexuální úrazy patří poškození varlat. Jejich drcení patřilo k nejhrůznějším procedurám útrpného práva. Varle je totiž nesmírně citlivé na jakýkoli tlak. Přesto se občas setkáváme i s jejich poraněním, ke kterému dochází při sexuálních hrátkách. Jemné pohrávání s varlaty znamená totiž pro mnohého muže vítané vzrušení. Ať už v rámci milostné předehry nebo jako atraktivní zpestření vlastního pohlavního styku. Jak však praví lidová moudrost: všeho moc škodí. A partnerky to někdy přeženou. Úplné rozmačkání varlat prý lékaři občas vídávají v jižním Německu. Některé venkovské ženy tam při souloži dosud provádějí takzvané "denglování" rukama silně tisknou milencova varlata. Toto laškování je v našich zemích neznámé.

Ke kuriózním sexuálním úrazům občas dochází při pohlavním styku se zvířetem. Samotná zoofilie nebývá takovou vzácností, jak by se na první pohled zdálo, i když proti ní spolky na ochranu zvířat oprávněně protestují. Ne každé zvíře však reaguje na takový pohlavní styk přátelsky nebo aspoň se smířlivou apatií. Někdy vášnivého zoofila zle pokoušou, ke všemu na nejchoulostivějších místech těla. Taková poranění jsou nebezpečná i kvůli možným infekcím ze zvířecí tlamy.

K tomu, aby nám sex přinášel více radostí než strastí nebo dokonce úrazů, není obvykle potřeba nic tajemně složitého. Obvykle vystačíme s kultivovaností, tolerancí a vzájemnou ohleduplností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků