Hlavní obsah

Sex výměnou za kariéru nečiní mladým potíže

Laškování, flirtování, svádění a následný sex - to je nejjednodušší způsob, jak se dostat v kariérním žebříčku výše. Ti, kteří se k němu uchýlili, byli dříve spíše morálně zapuzováni. V současnosti se prý karta obrátila. Vyplynulo to alespoň z ankety, kterou pro časopis Neon uskutečnila agentura Forsa.

Sex výměnou za kariéru nečiní mladým potíže

Cestičky přes postel v minulosti využívaly především hvězdičky ze showbyznysu. Veřejnost je za to náležitě odsoudila. Nyní se ale lidé, zejména mladší, na celou záležitost začínají dívat tolerantnějším okem.

Sex jako prostředek k dosažení lepšího pracovního zařazení považuje totiž za zcela přijatelný třetina všech mladých respondentů. Pětatřicet procent dotazovaných ve věku pod třicet let se domnívá, že intimní styk s vedoucím nebo nadřízenou se může jednoduše tolerovat, pokud přinese výhody v zaměstnání.

Sedmadvacet procent účastníků průzkumu přiznalo, že by k podobným praktikám sice nikdy nesáhlo, ale ty, kteří je používají, nijak neodsuzuje. Žádný problém s milostnými službami poskytovanými šéfům obojího pohlaví nemá osm procent zkoumaného vzorku, naopak se těší na den, kdy budou v takovém postavení, aby je sami mohli vyžadovat.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Jste ochotni při cestě za kariérou nabídnout sex?
Anketa
Jste ochotni při cestě za kariérou nabídnout sex?
Ano
42.2 %
Ne
57.8 %
Celkem hlasovalo 2847 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků