Hlavní obsah

Vymlouvat se ze sexu větou - bolí mě hlava - je hloupost. Podle odborníků totiž právě milostné dovádění velmi účinně uvolňuje migrénu. Lidé trpící často bolestí hlavy navíc mají více sexuální energie.

Sex patří mezi nejúčinější léky na migrénu

Podle doktora Vincenta Martina z University of Cincinnati, specialisty na bolest hlavy, je to všechno záležitost serotoninu. Při migrénovém ataku jsou serotoninem řízené nervy méně aktivní. Jakmile se podaří jejich aktivitu zvýšit, nepříjemné pocity se uvolní. A podle expertů je sex  nejlepší metodou, jak serotonin do mozku rychle dostat.

Jenže v případě léčení bolesti hlavy sexem není důležitý jen samotný akt, ale právě vyvrcholení. "Orgasmus sám o sobě uvolňuje serotonin a aktivuje takové nervové cesty, které mohou odplavit migrénový záchvat. Takže člověk musí mít orgasmus," míní Martin.

Existuje rovněž několik výjimek, například ženy, které naopak po sexu bolest hlavy dostávají. Ale těch je skutečně minimum. "To nazýváme koitální bolestí hlavy. Jsou to bolesti hlavy, které se ve skutečnosti dostavují po sexuální aktivitě," dodal Martin.

Jinak mnohé osoby s pravidelnými migrénovými záchvaty prý mají více sexuální energie a běžně patří mezi sexuálně aktivnější jedince.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků