Hlavní obsah
Tarja Turunen Foto: Tomáš Bertók

Polibky a sex dokáží v těle stimulovat celé ohňostroje nejrůznějších látek, které mají na naše tělo příznivý vliv (endorfiny, dopamin, imunoglobulin A, oxytocin, DHEA - "hormon mládí" atd.). Erotické intimnosti pozitivně působí na náš krevní oběh a tlak, hormonální systém i psychiku.

Tarja Turunen Foto: Tomáš Bertók
Sex jako požitek i lék

Snižují svalový tonus podobně jako pocity napětí, úzkosti nebo stresu. Zvyšují naši imunitu, sebedůvěru atd.

Doktor George Davey-Smith z univerzity v Bristolu sledoval několik let 900 mužů. Těm, kteří se milují aspoň dvakrát týdně, hrozí podle něj o 50 % menší riziko, že zemřou, než těm, kteří mají nižší frekvenci pohlavních styků.

Doktorka Carmita Abdová ze Sao Paula zase zkoumala sexuální život 300 žen. Ty, které manželé pravidelně uspokojovali, byly v práci výkonnější, méně nemocné a braly méně léků.

Psycholog Jan Snesl uvádí v knize Chvála malých neřestí , že vdané ženy a vdaní muži bývají podle statistik zdravější než lidé rozvedení nebo opuštění. Ti mívají o 30 % víc chronických nemocí a dvakrát častěji končívají v nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků