Hlavní obsah
Výstavní budova budyšínského soudu skrývala ve svých útrobách přísně utajovanou věznici Stasi. Foto: Jana Vančatová

Šestašedesátiletá Rumunka porodila holčičku

Pravděpodobně nejstarší matkou na světe se stala šestašedesátiletá Rumunka. O víkendu porodila holčičku. Matka a dítě jsou v pořádku. Druhá holčička však porod nepřežila. Uvedla to v neděli nemocnice v Bukurešti. Tiskové agentury původně informovaly, že matce je 67 let.

Výstavní budova budyšínského soudu skrývala ve svých útrobách přísně utajovanou věznici Stasi. Foto: Jana Vančatová
Šestašedesátiletá Rumunka porodila holčičku

"Vždycky jsem chtěla být matkou," svěřila se Adriana Illiescuová tamní televizi. Její dcera se narodila císařským řezem. Její sestřička však porod nepřežila.

"Zemřela ještě v těle matky," upřesnili lékaři z nemocnice Giulesti. Novorozenec váží 1,4 kilogramu a byl umístěn na jednotku intenzivní péče. Děvčátko ale dýchá samo a není podle doktorů v bezprostředním ohrožení života.

"Matce se daří dobře. Řekla nám, že její život dostal nový smysl," sdělila nemocnice v tiskovém prohlášení. Illiescuová otěhotněla po devíti letech hormonální terapie.

Nezbytná vajíčka poskytla k zákroku její 26letá neteř, spermie manžel neteře. Na mateřství se i přes pokročilý věk necítí být stará. "Nemohla jsem otěhotnět přirozenou cestou. Vyšlo to až teď," uvedla ke svému rekordu.

Doplnila, že dlouhověkost mají v rodině a ona tak doufá, že dceru řádně vychová. Illiescuová je nyní v důchodu. Dříve učila na vysoké škole.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků