Hlavní obsah

Se sexuální výchovou by se mělo začít co nejdříve

Američané "objevili" Ameriku. Tamní sexuologové potvrdili to, co Evropané znají dávno. Včasná sexuální výchova a osvěta oddaluje nástup prvního pohlavního styku u teenagerů. Staronové objevy přitom nijak nepotěšily konzervativní část amerických politiků, kteří o sexuální edukaci mladistvých nechtějí ani slyšet.

Se sexuální výchovou by se mělo začít co nejdříve

Studii provedli odborníci z Centra pro kontrolu a prevenci chorob v Atlantě. Sledovali chování asi dvou tisícovek patnácti až devatenáctiletých Američanů, část z nich podstoupila v minulosti sexuální výchovu, při níž ji experti přesvědčovali o výhodách pozdějšího nástupu pohlavního života.

Z výzkumu vyplynulo, že u chlapců byla pak taková osvěta účinnější než u dívek.

„Sexuální výchova se podle všeho vyplácí,“ prohlásila vedoucí výzkumného týmu doktorka Trisha E. Muellerová.

Chlapci podstupující výuku sexuální osvěty také používají při prvním pohlavním styku kondom častěji než ti, kteří ve škole sexuální výchovu neměli.

„Sexuální výchova poskytuje mladistvým znalosti a schopnosti rozhodovat se zdravě a svědomitě v otázce sexu a tato studie naznačuje, že sexuální výchova mění sexuální chování mladistvých Američanů,“ uvedli autoři v závěru své studie, jež byla otištěna v odborném časopise Journal of Adolescent Health.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků