Hlavní obsah

Práce na počítači vyvolává stres

Lidé, kteří denně pracují na počítači, jsou častěji vystavováni stresům než ti, kteří se při práci bez počítače obejdou. Odborníci z britské společnosti Symantec varují, že počítačový stres ohrožuje lidské zdraví, snižuje produktivitu práce a negativně působí na okolí.

Práce na počítači vyvolává stres

Pracovníci se nejčastěji rozčilují kvůli pomalému chodu počítačů a odstraňování problémů. Rovněž nevyžádané informace bývají původcem vzteku mnohých uživatelů. Zatímco počítačové viry a reklamní e-maily dokáží dokonale navztekat muže, ženy rozčiluje hlavně "padající" siť.  

Vzteku lze předejít přestávkou

Více než třetina mužů i žen se ve vzteku způsobeném počítači chová nemístně - nadává, křičí, je agresívní, zoufale a bez rozmyslu mlátí do klávesnice. "Neměli bychom si nechat znechutit práci s počítači, protože existuje řada způsobů, jak se těmto problémům vyhnout," tvrdí Kevin Chapman ze společnosti Symantec.

Podle Mika Fishera z Britské společnosti pro zvládání vzteku by měla lidem pomoci krátká přestávka na zklidnění dříve, než je ovládne vztek a zlost. "Jestliže pociťujete stres, nejlepší je zhluboka dýchat a snažit se zachovávat klid," dodává Fisher.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků