Hlavní obsah
Pansexuálové mají rádi každého na základě jeho výjimečnosti. Foto: Profimedia.cz

Pansexuálové mají velké srdce a milují všechny bez rozdílu

K popisu lidské sexuality podle vědců již nestačí rozdělení lidí na heterosexuály, homosexuály, bisexuály a asexuály. Potřeba je ještě nová kategorie – pansexuálové – kterou už zná i Oxfordský výkladový slovník. Jsou to lidé, jimž při výběru sexuálního partnera nezáleží na pohlaví či chování jedince.

Pansexuálové mají rádi každého na základě jeho výjimečnosti. Foto: Profimedia.cz
Pansexuálové mají velké srdce a milují všechny bez rozdílu

Mají rádi prostě každého, a to na základě jeho výjimečnosti, přičemž je nelimituje absolutně nic včetně fyzických rysů či chování závislého na identifikaci s pohlavními rolemi.

Většina lidí se podiví, nač existuje pansexualita, když máme bisexualitu. Jenže ta pansexuály nepokrývá. Bisexualita počítá jen se dvěma pohlavími – typický muž a typická žena. Pansexualita přijímá lidi všech pohlaví a sexuálních identit.

Přitahují je muži, ženy, transsexuálové (lidé s primárními pohlavními znaky mužů, kteří se cítí být ženami a naopak), bisexuálové (přitahují je obě pohlaví stejně), intersexuálové neboli hermafroditi (mají buďto varlata i vaječníky, nebo tak zvanou obojetnou žlázu), transvestiti (dosahují sexuálního vzrušení či jen psychického uspokojení tím, že se převlékají do šatů opačného pohlaví), shemale (lidé, kteří mají mužské i ženské pohlavní znaky (prsa a penis) a další varianty lidské identity.

Ve světě nekonečného vynášení soudů a posuzování jsou pansexuálové tak trochu ufony. Je jim fuk, kým jste, ale řeší pouze, kdo jste jako člověk. Jsou to lidé velkého srdce s otevřenou myslí, kteří lidi prostě milují.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků