Hlavní obsah
Sex je důležitý pro každého člověka, s věkem se ale jeho hodnocení liší. Foto: Profimedia.cz

Padesátníci si užívají sex mnohem více než třicátníci

Sex k našemu životu neodmyslitelně patří. Někdo ho potřebuje každý den, jiný zas jen občas. Jak je to se sexuální aktivitou, kdo si užívá sexu více a jak lidé vůbec všeobecně hodnotí sexuální zážitky a zkušenosti? Na to se pokoušeli najít odpověď britští odborníci.

Sex je důležitý pro každého člověka, s věkem se ale jeho hodnocení liší. Foto: Profimedia.cz
Padesátníci si užívají sex mnohem více než třicátníci

Vědci se snažili pomocí průzkumu zjistit, jak vysoko v žebříčku životních hodnot staví lidé sex, sexuální vášeň a prožitky. Podle prvních výsledků zjistili, že padesátníci všeobecně hodnotí sex mnohem pozitivněji a tím ho i řadí výše než třicátníci, cituje server Daily Mail.

U mnohých padesátníků je sexuální vášeň zařazena na třetím místě populárních "činností" hned za zahradničením a jídlem. Jeden z pěti padesátníků (18 procent) pak umístil sexuální zážitky na první místo.

U třicátníků patří mezi nejoblíbenější činnosti chození do posilovny, jídlo a sledování televize. U mnohých je sex až na desátém místě žebříčku oblíbenosti. Pro pouhá tři procenta dotázaných byl sex nejpopulárnější aktivitou.

"Aktivní sexuální život je skvělou metodou pro udržení dobré fyzické kondice. Lidé nad 50 let by proto měli do fyzické aktivity rozhodně zařadit i sex. S heslem "příliš staří pro sex" tak rozhodně nesouhlasím," uvedl lékař Andy Carson.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků