Hlavní obsah
Narcismus také patří mezi osobnostní rysy, jež jsou typické pro nevěrníky. Foto: Profimedia.cz

Osobnostní rysy, které předurčují jedince k nevěře

I zprvu sebekrásnější vztah může skončit nevěrou. Přestože jí zabránit nikdy zcela nejde, podle odborníků existují osobnostní rysy, jež předurčují jedince k tomuto chování. Je tak dobré naslouchat své intuici, nepodceňovat své vlastní pocity a nebagatelizovat podezření, která hned na začátku vztahu vyvstanou. Podívejte se s námi na sedm osobnostních rysů, které jsou typické pro nevěrníky.

Narcismus také patří mezi osobnostní rysy, jež jsou typické pro nevěrníky. Foto: Profimedia.cz
Osobnostní rysy, které předurčují jedince k nevěře

1. Narcismus

Ne všechny narcistické rysy jsou na počátku vztahu patrné, upozornit vás na to ale mohou následující vzorky chování:

  • egoismus
  • egocentrismus
  • nedostatek empatie
  • manipulace

2. Koketnost

„Být pozorný a okouzlující je jedna věc, ale jakmile tato pozitiva přerostou v koketnost, pak je to jeden z nejsilnějších ukazatelů budoucí nevěry. Lidé, kteří neustále flirtují a rádi na sebe strhávají pozornost, nemají k nevěře opravdu daleko,” vysvětluje na svém blogu odbornice na vztahy C. Mellie Smithová.

3. Chamtivost

Pokud se váš protějšek neustále za něčím žene v duchu „hamty, hamty, ať mám víc než tamty” a svou chamtivost ještě kombinuje s neutuchající touhou být lepší než druhý, pak to nevěstí nic dobrého.

4. Nejistota

„Zatímco určité pochybnosti o sobě mohou být známkou skromnosti, jakmile jedince pohltí hluboké pocity nejistoty, má k nevěře blíže než mnozí suveréni. Nevěra pro ně bývá tou nejlepší náplastí na všechny jejich niterné bolístky,” varuje Smithová.

5.  Impulzivita

Extrémně impulzivní jedinci často postrádají kázeň. V rámci zábavy a rozptýlení se tak snadno zapomenou...

6. Tolerance nevěry

Pokud je jedinec tolerantní k nevěře druhých, pak to předznamenává i jeho postoj k jeho vlastnímu podvádění. Přestože to ještě nic neznamená, člověk by měl být ostražitý.

7. Podezřívavost

Nevěrníci jsou často sami velmi žárliví a podezřívaví, jelikož jsou přesvědčeni, že druzí jsou stejní jako oni. Přestože všichni občas žárlí a jsou podezřívaví, vše má své meze. Pokud začne jít doslova o posedlost svými představami, pak jednoduše sami nemají čisté svědomí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků