Hlavní obsah
Eva Emingerová a Mladý týnišťský big band. Foto: Mtbb (archiv)

Nový gel prý spolehlivě nahradí prezervativy

Ačkoli jsou prezervativy relativně spolehlivou ochranou před početím a před nákazou virem HIV, jejich obliba neustále klesá po celém světě. Britští odborníci proto v současnosti dokončují práci na vývoji nového speciálního gelu, který by sloužil jako mužský antikoncepční prostředek chránící také před AIDS.

Eva Emingerová a Mladý týnišťský big band. Foto: Mtbb (archiv)
Nový gel prý spolehlivě nahradí prezervativy

Šíření smrtelného onemocnění neustále roste, proto se imunologové a sexuologové se snažili přijít na způsob, jak učinit sex bezpečnějším.

"Pokud nenajdeme optimální způsob, jak odstranit riziko přenosu onemocnění při pohlavním styku, začne počet nakažených růst geometrickou řadou," tvrdí vedoucí projektu profesor Jonathan Weber z londýnského centra zdravotnického výzkumu.

Jednoduchá aplikace

Gel, který jeho spolupracovníci vyvinuli, může podle odhadů expertů snížit v nejbližších třech letech počet infikovaných nejméně o 2,5 miliónu osob. Jeho aplikace nemá žádné negativní vedlejší účinky.  

"Použití gelu je jednodušší než manipulace s kondomem a podle výsledků dosavadních zkoušek spolehlivě ochrání uživatele nejen před AIDS, ale i před nákazou všemi ostatními venerickými chorobami," zdůrazňují jeho tvůrci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků